Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowości z naszego Bloga
Jaka żarówka do lampki biurkowej?

Dobranie lampki biurkowej to bardzo ważny aspekt podczas oświetlania pomieszczenia biurowego czy też dziecięcego. Oświetlenie miejsca pracy, nauki powinno stać się priorytetem. Rodzaj światła wpływa na Nasze samopoczucie oraz możliwość łatwego skupienia się podczas pracy oraz nauki w przypadku dzieci, młodzieży. Najlepszym rodzajem lampek biurkowych to lampki z wymiennym źródłem światła. W przypadku awarii, nie ma konieczności wymiany całego produktu, lecz wystarczy dokupić inna żarówkę led. Wiąże się to z oszczędnością oraz łatwością wymiany.

jaka żarówka do lapmki biurkowej

Rodzaje taśm LED

Taśmy ledowe stały się niezmiernie ważnym i uniwersalnym produktem branży led. Szeroka gama zastosowań sprawia, iż taśma led cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Oświetlić możemy tak naprawdę wszystko. W zależności od rodzaju taśmy, idealnie nadają się zarówno do użytkowania codziennego jak i profesjonalnego. W tym artykule chcemy po krótce omówić główne rodzaje taśmy led.

rodzaje taśm led

Jaki zasilacz do taśmy led 5m najlepiej wybrać?

Dobór zasilacza do taśmy ledowej to bardzo ważna spraw podczas montażu tego typu oświetlenia. Decyzja co do jakości i rodzaju zasilacza, przenosi się na późniejsze użytkowanie takowej taśmy led. Na rynku są zasilacze różnych typów oraz dedykowane do różnego miejsca przeznaczenia. Warto przed kupnem zasilacza ledowego skontaktować się ze specjalistami w branży ledowej i poradzić się jaki najlepiej zasilacz dobrać.

 jaki zasilacz do taśmy led 5m

Inteligentny budynek: Blebox + Domoticz. Część 1

Inteligentny budynek: Stwórz swoją instalację przy użyciu Blebox SwitchBox i Domoticz! 
Część pierwsza - krótka prezentacja

Moduły Blebox pozwalają na sterowanie wieloma urządzeniami za pomocą sieci WiFi. Przy użyciu tych niewielkich kostek, można sterować bramą, roletami, oświetleniem, elektrozaworami i każdym innym urządzeniem elektrycznym. Niepodważalną zaletą modułów Blebox jest fakt, że nie jest potrzebna nam jednostka centralna, aby sterować modułami - wystarczy telefon z aplikacją wBox, aby sterować każdym modułem.

Nie oznacza to jednak, że czasem centralny system, który będzie kontrolował systemem jest zbędny. Niewielkim kosztem można stworzyć jednostkę centralną, która umożliwi nam sterowanie wieloma modułami, tworzenie różnych scenariuszy czy harmonogramów. W kilku poradnikach, postaramy się przedstawić Państwu możliwości stworzenia jednostki centralnej i podłączania modułów Blebox. 

Jak podłączyć moduł Blebox z programem Domoticz?

W pierwszej części, krótko pokażemy i opiszemy jak można podłączyć moduły Blebox z DARMOWYM oprogramowaniem Domoticz!

Zacznijmy więc od początku. 

Definiując, czym jest Domoticz? 

Domoticz - to zupełnie darmowy program, który w dużym skrócie umożliwia sterowanie automatyką domową. Oprogramowanie można pobrać ze strony http://www.domoticz.com/downloads/ i działa ono pod wiele systemów - m.in Windows, MAC czy pod mikrokomputer Raspberry Pi (na którym w przyszłych poradnikach będziemy się opierać).

Dzisiaj zaprezentujemy działanie oprogramowania domoticz na systemie Windows. Oprogramowanie należy pobrać ze strony o której wspomniałem wcześniej i zainstalować na komputerze podłączonym do sieci domowej. Ponieważ jest to pierwsza część, pominiemy tym razem dodawanie modułów Blebox do domowej sieci WiFi oraz konfigurację oprogramowania Domoticz.

Po poprawnie przeprowadzonej instalacji wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wprowadzić adres IP w oknie przeglądarki (127.0.0.1:8080) co pozwoli nam na zalogowanie się do panelu oprogramowania Domoticz. Pozostałą część konfiguracji zaprezentujemy w krótkim filmie.

Zapraszamy do kolejnej części poradnika 

INTELIGENTNY BUDYNEK + DOMOTICZ. CZĘŚĆ 2

FILM z konfiguracją Domoticz: 

Wkrótce więcej o systemie domoticz i modułach Blebox.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl