Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowości z naszego Bloga
Piloty uREMOTE - Nowość od firmy BLEBOX! - Prezentujemy jako jedni z pierwszych

NOWOŚĆ OD BLEBOX! 

Prezentujemy Wam piloty uRemote PRO i Basic jako jedni z pierwszych w Polsce!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Blebox poczęstował nas kolejną NOWOŚCIĄ

Już za kilkanaście dni, w stałej sprzedaży, pojawią się bezprzewodowe piloty umożliwiające sterowanie modułami Blebox! 
Jako jedna z pierwszych firm w Polsce mamy zaszczyt zaprezentować Wam, pierwsze, surowe, zdjęcia pilotów oraz ich krótki opis.

Jaka żarówka do lampki biurkowej?

Dobranie lampki biurkowej to bardzo ważny aspekt podczas oświetlania pomieszczenia biurowego czy też dziecięcego. Oświetlenie miejsca pracy, nauki powinno stać się priorytetem. Rodzaj światła wpływa na Nasze samopoczucie oraz możliwość łatwego skupienia się podczas pracy oraz nauki w przypadku dzieci, młodzieży. Najlepszym rodzajem lampek biurkowych to lampki z wymiennym źródłem światła. W przypadku awarii, nie ma konieczności wymiany całego produktu, lecz wystarczy dokupić inna żarówkę led. Wiąże się to z oszczędnością oraz łatwością wymiany.

jaka żarówka do lapmki biurkowej

Inteligentny budynek: Blebox + Domoticz. Część 1

Inteligentny budynek: Stwórz swoją instalację przy użyciu Blebox SwitchBox i Domoticz! 
Część pierwsza - krótka prezentacja

Moduły Blebox pozwalają na sterowanie wieloma urządzeniami za pomocą sieci WiFi. Przy użyciu tych niewielkich kostek, można sterować bramą, roletami, oświetleniem, elektrozaworami i każdym innym urządzeniem elektrycznym. Niepodważalną zaletą modułów Blebox jest fakt, że nie jest potrzebna nam jednostka centralna, aby sterować modułami - wystarczy telefon z aplikacją wBox, aby sterować każdym modułem.

Nie oznacza to jednak, że czasem centralny system, który będzie kontrolował systemem jest zbędny. Niewielkim kosztem można stworzyć jednostkę centralną, która umożliwi nam sterowanie wieloma modułami, tworzenie różnych scenariuszy czy harmonogramów. W kilku poradnikach, postaramy się przedstawić Państwu możliwości stworzenia jednostki centralnej i podłączania modułów Blebox. 

Jak podłączyć moduł Blebox z programem Domoticz?

W pierwszej części, krótko pokażemy i opiszemy jak można podłączyć moduły Blebox z DARMOWYM oprogramowaniem Domoticz!

Zacznijmy więc od początku. 

Definiując, czym jest Domoticz? 

Domoticz - to zupełnie darmowy program, który w dużym skrócie umożliwia sterowanie automatyką domową. Oprogramowanie można pobrać ze strony http://www.domoticz.com/downloads/ i działa ono pod wiele systemów - m.in Windows, MAC czy pod mikrokomputer Raspberry Pi (na którym w przyszłych poradnikach będziemy się opierać).

Dzisiaj zaprezentujemy działanie oprogramowania domoticz na systemie Windows. Oprogramowanie należy pobrać ze strony o której wspomniałem wcześniej i zainstalować na komputerze podłączonym do sieci domowej. Ponieważ jest to pierwsza część, pominiemy tym razem dodawanie modułów Blebox do domowej sieci WiFi oraz konfigurację oprogramowania Domoticz.

Po poprawnie przeprowadzonej instalacji wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wprowadzić adres IP w oknie przeglądarki (127.0.0.1:8080) co pozwoli nam na zalogowanie się do panelu oprogramowania Domoticz. Pozostałą część konfiguracji zaprezentujemy w krótkim filmie.

Zapraszamy do kolejnej części poradnika 

INTELIGENTNY BUDYNEK + DOMOTICZ. CZĘŚĆ 2

FILM z konfiguracją Domoticz: 

Wkrótce więcej o systemie domoticz i modułach Blebox.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl