Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowości z naszego Bloga
Piloty uREMOTE - Nowość od firmy BLEBOX! - Prezentujemy jako jedni z pierwszych

NOWOŚĆ OD BLEBOX! 

Prezentujemy Wam piloty uRemote PRO i Basic jako jedni z pierwszych w Polsce!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Blebox poczęstował nas kolejną NOWOŚCIĄ

Już za kilkanaście dni, w stałej sprzedaży, pojawią się bezprzewodowe piloty umożliwiające sterowanie modułami Blebox! 
Jako jedna z pierwszych firm w Polsce mamy zaszczyt zaprezentować Wam, pierwsze, surowe, zdjęcia pilotów oraz ich krótki opis.

Jaka żarówka do lampki biurkowej?

Dobranie lampki biurkowej to bardzo ważny aspekt podczas oświetlania pomieszczenia biurowego czy też dziecięcego. Oświetlenie miejsca pracy, nauki powinno stać się priorytetem. Rodzaj światła wpływa na Nasze samopoczucie oraz możliwość łatwego skupienia się podczas pracy oraz nauki w przypadku dzieci, młodzieży. Najlepszym rodzajem lampek biurkowych to lampki z wymiennym źródłem światła. W przypadku awarii, nie ma konieczności wymiany całego produktu, lecz wystarczy dokupić inna żarówkę led. Wiąże się to z oszczędnością oraz łatwością wymiany.

jaka żarówka do lapmki biurkowej

Jak obliczyć moc zasilacza?

Współpracując z klientami we Wrocławiu, bardzo często spotykamy się z zapytaniem dotyczącym doboru zasilacza do kupowanej taśmy LED. Pisząc poniższy artykuł chcielibyśmy dokładnie opisać i wyjaśnić w jaki sposób trzeba postępować podczas zakupu zasilacza, na co zwracać uwagę w szczególności i jakiej mocy dobierać zasilacz. Na wstępie krótko wyjaśnimy i zdefiniujemy co to jest moc zasilacza. Zapraszamy do lektury.

zasilacz do taśmy led

Co to jest moc zasilacza?

Prawidłową nazwą, która określa moc zasilacza to WAT. Jest to jednostka mocy albo strumienia dla energii zawarta w układzie SI. Nazywana jest również jednostką pochodną dla układu SI. Symbol jakim oznaczamy moc to litera „W”. Nie jest to absolutnie przypadkowa nazwa. James Watt to szkocki inżynier i wynalazca od którego nazwiska została właśnie nazwana jednostka mocy.

Z definicji wiemy, iż 1 wat - 1 „W”, to moc, przy której została wykonana praca w czasie jednej sekundy (1s.) i jest zrównana jednemu dżulowi – 1 „J”. To taka ciekawostka dla tych, którzy chcieliby bardziej zagłębić się w przedstawianą definicję. Ok ! Starczy tych ciekawostek ! Wróćmy jednak do prawidłowego sensu artykułu, czyli aspektu obliczania mocy do taśmy ledowej.

Dlaczego warto obliczyć moc zasilacza?

Odpowiedź jest prosta, przede wszystkim po to aby nie wymieniać źle dobieranego zasilacza co jakiś krótki okresu czasu. Po to aby nie ponosić kolejnych niepotrzebnych wydatków oraz nie denerwować się podczas następnej wymaganej wymiany źle dobranego zasilacza ledowego. Nieodpowiednio dobrany zasilacz do taśmy LED bardzo łatwo rozpoznać po jego pracy. Jak ? Dotknąć go ! Jeżeli czujemy, że jest bardzo nagrzany, wniosek jest jeden: jest za słaby do tejże taśmy ledowej.

Trzeba wymienić na inny, tj. mocniejszy.

Obliczanie mocy zasilacza do taśmy LED – Przykład

Wreszcie doszliśmy do sedna naszego artykułu. Przeglądacie Państwo stronę internetową w celu zakupu taśmy ledowej. Widzicie Państwo że jest napisane pod wybraną taśma: „pobierana moc to 4,8W/1mb”. Krótko !

Oznacza to że ta taśma ledowa pobiera moc wielkości 4,8 wat’a na jeden metr bieżący, czyli na dwóch metrach będzie to podwojona wielkość – 9,6W. Chcecie Państwo zamontować 3 metry takowej taśmy ledowej oraz zasilacz do niej. Mnożycie wtedy 3 (3 metry taśmy ledowej) przez wielkość pobieranej przez nią mocy, czyli 4,8.

Daje to łączną wartość 14,4W pobieranej mocy na całości 3 metrów.

Uwaga !

Zasilacz musi być minimum 20% mocniejszy niż pobierana moc kupowanej taśmy LED. Nasza taśma pobiera 14,4W, dodajemy do niej 20% - daje to około 17,5W.

Wniosek !

Potrzebujemy zasilacz o mocy 18W. Przykładem takiego zasilacza jest produkt producenta Mean Well – LPH-18-12, dla taśmy od napięciu 12V. Mamy nadzieję, iż przedstawiony artykuł w pełni przybliżył Państwu sprawę z doborem zasilacza to taśmy ledowej. W razie jakichkolwiek pytań z tym związanych, zapraszamy do kontaktu. Załoga wroLED.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl